ברצוננו להציג בפניכם את אתר האינטרנט ״סבא-בא״, אותו הקמנו לפני מספר שנים, ובו אנו מנסים לתת מענה לבעיות המיוחדות לגימלאים. האתר הינו פלטפורמה בה גימלאים מציגים את עצמם ואת כישוריהם ומציעים את שירותם ואת עלות העסקתם, ובו הם ממתינים ללקוחות שיצרו עימם קשר. האתר הינו בחינם, וכל משא ומתן מתנהל ישירות בין הגימלאי המציע את שירותיו לבין המעסיק הפוטנציאלי שלו .

בשנים בהם פועל האתר, מאות גימלאים  מצאו עבודה. חשוב לנו לציין כי אתרים דומים פועלים כבר מספר שנים בהצלחה רבה בשוויץ ובגרמניה ומספקים עבודה לאלפי גימלאים.

האתר מייצג ומייצר גישה חדשה ואולי פתרון, חלקי אמנם, לבעיות תעסוקה ופרנסה לגימלאים. 

קצת עלינו

אנחנו שני ״כמעט״  פנסיונרים, ואולי בעצם כמו כולם, גימלאים בפוטנציה.

בעקבות שיחה לא רצינית אבל חשובה להחריד שהחלה בענייני כדורגל והמשיכה בסיפורים ומעשיות שכולם אמיתיים כשהירח כחול, הגענו למסקנה שעלינו לדאוג לעתיד הקרוב שלנו.

אמנם נכון שתאריכי הלידה שלנו מעט רחוקים ואפילו מופיעים בספרי לימודי ההיסטוריה, אבל אנחנו עדיין צעירים ובריאים ומרגישים בדיוק כמו אז, כשהיינו גם יפים.

רצינו להיות עסוקים בגיל השלישי העומד ומצפה לנו מעבר לסיבוב. אמנם מדובר כאן על גיל הזהב, זמן בו מושגים כמו תעסוקה וגימלאים או עבודה ופנסיונרים, הם מונחים שלא אמורים להתחבר זה אל זה, אבל אנחנו החלטנו ששווה לנסות, ואולי אפשר אחרת. אולי ישנה איזו שהיא דרך בה גימלאים כן יוכלו למצוא עבודה למרות המצב הקשה במשק. אולי נצליח לייצר את התנאים או את הפלטפורמה המתאימה לשדך עבודה לפנסיונרים, ליצור מקורות הכנסה לגימלאים, לאנשים שלא רוצים לשבת בבית או על הספסל בשדרה ולקרוא עיתונים כל היום.

אז זה המדוע בנינו ויצרנו את האתר הזה, וכל שנשאר לכם לעשות הוא להרשם, להפיץ את השמועה אצל הנכדים והילדים והשכנים וכל מי שעדיין מקשיב לכם.

שיהיה לנו בהצלחה.

 

פרסומים: